Do gromadzenia, przetwarzania i dostarczania informacji klientom IHS Markit potrzebuje nowoczesnych produktów
używanych zarówno przez pracowników IHS Markit, jak i udostępnianych klientom firmy.
IHS Connect to jedna z najważniejszych w firmie IHS Markit platform dostarczania danych oferująca setki tysięcy artykułów, nagradzanych analiz, trafnych prognoz, narzędzia analitycznych oraz kluczowych danych dla setek tysięcy klientów na całym świecie . dla najważniejszych obszarów biznesowych obsługiwanych przez IHS: Energy, Chemical, Economic & Country Risk, Operation Excellence and Risk Management zapewniając klientom kompleksową wiedzę przydatną przy podejmowaniu ważnych dla nich decyzji.
Aplikacje mobilne są częścią platformy Connect i obejmują aplikacje na smartphone’y iPhone i Android oraz tablety iPad. Tworzone są narzędzia, które ułatwiają dostęp do informacji oraz ich analizę przy użyciu urządzeń przenośnych. W tworzeniu aplikacji wykorzystywane są natywne technologie mobilne, technologie chmurowe oraz uczenie maszynowe.
Projekt Datalake gromadzi wszystkie dane należące do IHS Markit w jednym miejscu, aby kontrolować dostęp i umożliwić łatwe ich wykorzystanie. Na tej podstawie budowany jest zestaw narzędzi dla analityków, umożliwiający łatwiejszą analizę, przedstawianie i łączenie danych. Wszystko to wiąże się z technologiami z pogranicza BigData i Machine Learning.
Timeseries Data Platform (TDP) to projekt, którego celem jest stworzenie systemu, który umożliwia zbieranie, przetwarzanie oraz publikowanie serii danych. Platforma jest zdolna przechowywać dziesiątki milionow serii danych o różnych częstotliwościach. Jednocześnie jest w stanie przetwarzać operacje na milionach serii każdego dnia oraz dostarcza najbardziej zaawansowane usługi wyszukiwania informacji.
IHS Economic Simulation Engine to system, poprzez który klienci IHS mogą zapoznać się z prognozami makroekonomicznymi zbudowanymi w oparciu o matematyczne modele stworzone przez analityków IHS. System umożliwia testowanie różnych scenariuszy w oparciu o modele IHS oraz własne założenia co do zjawisk zachodzących w przyszłości. Rozwiązanie oparte jest na systemie EViews, który jest popularnym narzędziem analityków pracujących z modelami ekonometryczymi. W platformie wykorzystano takie technologie jak WCF, WPF, Infragistics.
Projekt ma na celu przekazanie informacji o każdym statku na świecie z wiedzy o tym, skąd pochodzi, do kogo i kto jest właścicielem tego statku. Pokazuje jaki ładunek jest przewożony pod względem wielkości i wartości oraz najważniejszych osób w łańcuchu dostaw. Rządy, operatorzy statków, władze portowe, finanse i właściciele ładunków korzystają z naszych usług w celu optymalizacji łańcuchów dostaw, przeglądu działalności operacyjnej i oceny pozycji rynkowych.
Projekt OMD (Oil Markets, Midstream & Downstream) składa się głównie z dwóch podprojektów:
Phoenix to platforma zarządzania treścią, która umożliwia tworzenie, aktualizowanie i edycję artukułów publikowanych za pośrednictwem kanałów dostarczania treści online i offline, głównie przez Connect. Phoenix wykorzystuje najnowsze technologie, aby umożliwić liniom biznesowym bliską współpracę z edytorami, w celu efektywnego tworzenia i dostarczania bardziej interesujących treści oraz wprowadzania zmian tranformujących obecne produkty.
Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie wartości biznesowej.
W naszym procesie wytwórczym nie zawsze łatwo dostrzec wydzielone aktywności — to nie waterfall,
ale jeśli mielibyśmy spróbować to opisać, to wyglądałoby to mniej więcej tak:
Programując systemy stosujemy stare i wypróbowane praktyki, takie jak „pair-programming”, „test driven development”, „automated acceptance tests”, „code reviews”, ale też eksperymentujemy z nowymi, jak na przykład „mob programming”.
Języki programowania, które się u nas pojawiają, to C#, JavaScript, Java, F#, ObjectiveC, Swift, Powershell i wiele innych.
Ponad 223 inżynierów, wszyscy to równe chłopaki i dziewczyny.
Większość czasu spędza w Outlooku i na Skype ale jeszcze pamięta jak się programuje
W pracy interesuje się procesem wytwarzania oprogramowania, a po głowie chodzi mu idea bug-free development, czyli dokładnie zero błędów na Produkcji.
Lider zespołu "Mobile" w projekcie Connect. Uwielbia wszelkiego rodzaju gadżety
Inżynier oprogramowania w projekcie Connect. Koneser dobrego kodu i nieskomplikowanych rozwiązań
Wspiera zespół przekazując wiedzę zgromadzoną przez lata pracy przy Content Toolu - często w formie poematu dygresyjnego lub zabawnej – jego zdaniem - historii.
Prawie 17 lat w IHS Markit, zaczynał jako developer. Od kilku lat kieruje projektem Connect. Dzisiaj jego główne narzędzie to Outlook, ale wciąż lubi wtykać nos w kod
Dołączyła do teamu CARFAX BIG na stanowisku Associate II Software Engineer. Jest świeżo upieczoną magister inżynier informatyki po Politechnice Gdańskiej. Prywatnie interesują ją sporty wszelkiego rodzaju, aczkolwiek, jak sama o sobie mówi, w żadnym ekspertem nie jest.
Szuka prostych i skutecznych rozwiązań złożonych problemów. Pasjonat nowych technologii.
Z IHS Markit od 2014 roku. Prywatnie miłośnik snowboardu i koszykówki
Miłośnik gier planszowych i złożonych algorytmów. Widywany w roli wykładowcy na ETI PG
Pracuje w Data Integration Team, działa również w lokalnym zespole „Sustainability”
Student 3-go roku Informatyki, stażysta w projekcie CarfaxUS, lubi być na czasie z nowymi technologiami.
Alfa i Romeo systemów legacy. Regularnie obdarowywany ptasim mleczkiem przez grupę IIO za poprawianie błędów w programach, które sam napisał
Development lead projektu IHS Connect. Fan application performance monitoring. Prywatnie zapalony windsurfer.
Używamy klasyków, ale gdy widzimy potencjał w nowince, która wkrada się na rynek, chętnie ją sprawdzimy.
C#, Java, Objective-C, SQL, XSLT, JavaScript, TypeScript, Sass, PowerShell, F#, Swift, Ruby, Python.
Visual Studio + ReSharper, Visual Studio Code, JetBrains Rider, IntelliJ IDEA, XCode, AppCode, Android Studio, Sublime Text, PyCharm.
SQL Server, Oracle, Redis, MongoDB, MarkLogic.
TeamCity, Infragistics, Confluence, Bitbucket.
Bootstrap, NServiceBus, WPF, Angular, React, NodeJS, Genymotion, HighCharts, TypeScript, Entity Framework/NHibernate/Dapper.NET, Machine Specifications, Property-Based Testing, Jasmine, Selenium, ESLint/TSLint, Castle Windsor, FsCheck.
Współpracujemy ściśle z firmą Dell zapewniającą nam dostawy i pełne wsparcie desktopów i laptopów dla pracowników. Dotykowe ekrany, wiele monitorów, dyski SSD, szybkie procesory i dużo RAM to standard, od którego nie ma odstępstw.
Wraz z rozwojem aplikacji mobilnych do naszej firmy wkroczyły urządzenia firmy Apple od MacBook-ów Pro i Air, poprzez Macbooki Mini stosowane jako serwery, po urządzenia mobilne iPhone i iPad.
W gdańskim biurze mamy własną serwerownię zbudowaną w 100% na najnowszych rozwiązaniach serwerowych firmy Dell. Hostujemy tam kilkaset maszyn wirtualnych „on premises”, niezbędnych w procesie wytwarzania naszych systemów.
Każdy pracownik wyposażony jest w IP Phone Cisco, na urządzeniach tej firmy oparta jest infrastruktura telekonferencyjna. Całe biuro pokryte jest siecią WiFi opartą na rozwiązaniach Cisco.
Pozostały wykorzystywany sprzęt to liczne rzutniki, telwizory LCD, konsole Xbox i Playstation.